Rubycon 10ML100M6.3X7
Manufacturer
Mfr. Part #
10ML100M6.3X7
EBEE Part #
E85110689
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100uF 10V ±20% Plugin,D6.3xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 10ML100M6.3X7
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated10V
Capacitance100uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp5000hrs@105℃
Lead Spacing2.5mm
Diameter6.3mm
Height - Seated (Max)7mm