Rubycon 100PX33MEFCTA8X11.5
Manufacturer
Mfr. Part #
100PX33MEFCTA8X11.5
EBEE Part #
E81593776
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
33uF 100V ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 100PX33MEFCTA8X11.5
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated100V
Capacitance33uF
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Diameter8mm
Height - Seated (Max)11.5mm