| Mfr. Part # | RF200PF1 |
| EBEE Part # | 12353389-RF200PF1-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Transceiver Modules and Modems | |
| Datasheet | Synapse Wireless RF200PF1 | |
| Series | SNAP® RF Engine® | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mfr | Synapse Wireless | |
| Package / Case | Module | |
| Frequency | 2.4GHz | |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V | |
| RF Family/Standard | 802.15.4 | |
| Antenna Type | Integrated, Trace | |
| Sensitivity | -103dBm | |
| Power - Output | 15dBm | |
| Current - Receiving | 20mA | |
| Memory Size | 128kB Flash, 58kB RAM | |
| Protocol | - | |
| Modulation | DSSS, O-QPSK | |
| Serial Interfaces | I2C, JTAG, SPI, UART | |
| Current - Transmitting | 80mA | |