RBMIDB15F
Manufacturer
Mfr. Part #
RBMIDB15F
EBEE Part #
10787719-RBMIDB15F-EB
Customer #
EDA Models
Description
INTERFACE MODULE DB15 FEMALE
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Terminal Blocks ,Barrier Blocks
SeriesRBMI
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-
Features-
Wire Gauge12-26 AWG
Length1.990" (50.55mm)
Process Side ConnectionTerminal Blocks - Screw Connection
Control Side ConnectionD-Sub, Female
Control Side Cable RetainerJackscrew Socket
Positions / Poles15
Voltage - Rated-
Width3.620" (91.95mm)
Description
15 Position Interface Module Terminal Blocks - Screw Connection To D-Sub, Female 12-26 AWG