RBB50DYFT
Manufacturer
Mfr. Part #
RBB50DYFT
EBEE Part #
8495164-RBB50DYFT-EB
Description
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.050
DatasheetSullins RBB50DYFT
Number of Positions100
Contact TypeCantilever
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
TerminationSolder
Pitch0.050" (1.27mm)
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
100 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.050" (1.27mm) Black