RBB50DHLT
Manufacturer
Mfr. Part #
RBB50DHLT
EBEE Part #
8495668-RBB50DHLT-EB
Description
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.050
DatasheetSullins RBB50DHLT
Number of Positions100
Contact TypeHairpin Bellows
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
TerminationSolder
Pitch0.050" (1.27mm)
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
100 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.050" (1.27mm) Black