R577F23005
Manufacturer
Mfr. Part #
R577F23005
EBEE Part #
12338932-R577F23005-EB
Description
IC RF SWITCH 26.5GHZ
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Switches
DatasheetRadiall USA, Inc. R577F23005
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Features-
Impedance50Ohm
Insertion Loss0.7dB (max)
Circuit-
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Frequency Range0Hz ~ 26.5GHz
P1dB-
RF TypeGeneral Purpose
Voltage - Supply24V ~ 30V
Test Frequency26.5GHz
Isolation50dB (min)
Topology-
IIP3-
Description
RF Switch IC General Purpose 50Ohm