| Mfr. Part # | R577422102 |
| EBEE Part # | 12338698-R577422102-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | IC RF SWITCH DPDT 18GHZ |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Switches | |
| Datasheet | Radiall USA, Inc. R577422102 | |
| Series | DPDT | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Features | - | |
| Impedance | 50Ohm | |
| Insertion Loss | 0.5dB (max) | |
| Circuit | DPDT | |
| Package / Case | Module, SMA Connectors | |
| Supplier Device Package | - | |
| Frequency Range | 0Hz ~ 18GHz | |
| P1dB | - | |
| RF Type | General Purpose | |
| Voltage - Supply | 10.2V ~ 13V | |
| Test Frequency | 18GHz | |