R577313005
Manufacturer
Mfr. Part #
R577313005
EBEE Part #
12338447-R577313005-EB
Description
IC RF SWITCH DPDT 3GHZ
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Switches
DatasheetRadiall USA, Inc. R577313005
SeriesDPDT
PackagingBulk
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Features-
Impedance50Ohm
Insertion Loss0.2dB (max)
CircuitDPDT
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Frequency Range0Hz ~ 3GHz
P1dB-
RF TypeGeneral Purpose
Voltage - Supply24V ~ 30V
Test Frequency3GHz
Isolation80dB (min)
Topology-
IIP3-
Description
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm