| Mfr. Part # | R124153003 |
| EBEE Part # | 9620424-R124153003-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | SMA / RIGHT ANGLE PLUG SOLDER TY |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects ,Coaxial Connectors (RF) ,Common Coaxial Connectors (RF) | |
| Datasheet | Radiall USA, Inc. R124153003 | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Connector Type | Plug, Male Pin | |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle | |
| Mounting Feature | - | |
| Fastening Type | Threaded | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C | |
| Housing Color | Gold | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| Base Product Number | R12415 | |
| Includes | - | |
| Mfr | Radiall USA, Inc. | |
| Cable Group | RG-405 (.085" Semi Rigid) | |
| Contact Termination | Solder | |
| Impedance | 50 Ohms | |
| Mating Cycles | 100 | |
| Voltage Rating | 335 V | |
| Connector Style | SMA | |
| Body Material | Brass | |
| Body Finish | Gold | |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) | |
| Frequency - Max | 12.4 GHz | |