QPP0100SR
Manufacturer
Mfr. Part #
QPP0100SR
EBEE Part #
12312548-QPP0100SR-EB
Customer #
EDA Models
Description
X-BAND 100W LIMITER, QFN
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Misc ICs and Modules
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
Grade-
Qualification-
Package / Case20-TFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package20-QFN (4x4)
Frequency6GHz ~ 12GHz
RF TypeRadar
FunctionLimiter
Secondary Attributes100W
Description
RF IC Limiter Radar 6GHz ~ 12GHz 100W 20-QFN (4x4)