PPCEGG3B24CLL
Manufacturer
Mfr. Part #
PPCEGG3B24CLL
EBEE Part #
11207772-PPCEGG3B24CLL-EB
Description
CONN 3X SKT PNL MNT SLDR 24POS
SeriesX
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert-
Mounting TypePanel Mount
Mounting Feature-
Shell FinishChrome
Operating Temperature-50°C ~ 200°C
Shell Size, MIL-
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
Applications-
Current Rating (Amps)4A
Description
24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup