PHA4000-1
Manufacturer
Mfr. Part #
PHA4000-1
EBEE Part #
12292907-PHA4000-1-EB
Description
RF ANT 215MHZ MODULE SMD
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetMACOM Technology Solutions PHA4000-1
Series-
PackagingTray
Part StatusObsolete
Mounting TypeSurface Mount
Ingress Protection-
Features-
Applications-
Termination-
Height (Max)0.500" (12.70mm)
Return Loss-
Frequency Range30MHz ~ 400MHz
Gain28dB
RF Family/Standard-
Frequency GroupVHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)215MHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR3
Power - Max13 W