| Mfr. Part # | PEANLP1007 |
| EBEE Part # | 12304294-PEANLP1007-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | 806-960 / 1710-2500 MHz, 9 dBi G |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | Pasternack PEANLP1007 | |
| Series | - | |
| Packaging | Retail Package | |
| Part Status | Active | |
| Mounting Type | Bracket Mount | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | Cable - 299.72mm | |
| Termination | N Type Female | |
| Height (Max) | 11.500" (292.10mm) | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 806MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.5GHz | |
| Gain | 9dBi, 9dBi | |
| RF Family/Standard | Cellular, WiFi | |
| Frequency Group | Wide Band | |
| Frequency (Center/Band) | 883MHz, 2.105GHz | |
| Antenna Type | Panel | |
| Number of Bands | 2 | |
| VSWR | 1.5 | |
| Power - Max | 100 W |