PE88D5000
Manufacturer
Mfr. Part #
PE88D5000
EBEE Part #
12318901-PE88D5000-EB
Description
Frequency Divider, Divide by 5 P
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Power Dividers/Splitters
DatasheetPasternack PE88D5000
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Specifications-
Size / Dimension0.700" L x 0.640" W x 0.291" H (17.78mm x 16.26mm x 7.38mm)
Insertion Loss-
Package / CaseModule, SMA Connectors
Frequency500 MHz ~ 8 GHz
Description
RF Power Divider 500 MHz ~ 8 GHz Module, SMA Connectors