PE7357-50
Manufacturer
Mfr. Part #
PE7357-50
EBEE Part #
12273285-PE7357-50-EB
Description
50 dB Fixed Attenuator, SMA Male
Select All
CategoryRF and Wireless ,Attenuators
DatasheetPasternack PE7357-50
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Impedance50 Ohms
Package / CaseSMA In-Line Module
Attenuation Value50dB
Frequency Range0 Hz ~ 6 GHz
Power (Watts)25W
Description
RF Attenuators 50dB 0 Hz ~ 6 GHz 50 Ohms 25W SMA In-Line Module