PE3W17859-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3W17859-12
EBEE Part #
11678261-PE3W17859-12-EB
Description
COAX CBL NEX TO NEX 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3W17859-12
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorNEX10 Plug, Right Angle
2nd ConnectorNEX10 Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleNEX to NEX
Cable TypeSPF-250
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX SPF-250 12.00" (304.80mm)