PE3W05366-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3W05366-24
EBEE Part #
11697477-PE3W05366-24-EB
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3W05366-24
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleBNC to N-Type
Cable TypeLMR 240
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type LMR 240 24.00" (609.60mm)