PE3W04159-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3W04159-36
EBEE Part #
7998367-PE3W04159-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3W04159-36
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug, Right Angle
2nd ConnectorBNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleBNC to BNC
Cable TypeLMR 240
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC LMR 240 36.00" (914.40mm)