| Mfr. Part # | PE3MSA00575-48 |
| EBEE Part # | 8300328-PE3MSA00575-48-EB |
| EDA Models | |
| Description | ROHS LSZH 78 Ohm TRB 3-Slot Sold |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires ,Coaxial Cables (RF) | |
| Datasheet | Pasternack PE3MSA00575-48 | |
| RoHS | ||
| Part Status | Active | |
| Operating Temperature | - | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| 1st Connector | TRB Plug | |
| 2nd Connector | TRB Plug | |
| Length | 48.0" (1.2m) 4.0' | |
| Color | Blue | |
| Style | TRB to TRB | |
| Cable Type | - | |
| 1st Contact Gender | Male | |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 1st Connector Mounting Feature | - | |
| 2nd Contact Gender | Male | |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | |
| Cable Impedance | 78 Ohms | |
| Connector Impedance | 78 Ohms | |
| Overall Impedance | 78 Ohms | |
| Frequency - Max | 500 MHz |