| Mfr. Part # | PE3MSA00487-36 |
| EBEE Part # | 8300072-PE3MSA00487-36-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | COAX CBL TRB TO CABLE 36" |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires ,Coaxial Cables (RF) | |
| Datasheet | Pasternack PE3MSA00487-36 | |
| Series | - | |
| Packaging | Retail Package | |
| Part Status | Active | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| 1st Connector | TRB Jack | |
| 2nd Connector | Cable (Round) | |
| Length | 36.00" (914.40mm) | |
| Color | Blue | |
| Style | TRB to Cable | |
| Cable Type | - | |
| 1st Contact Gender | Female | |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 1st Connector Mounting Feature | - | |
| 2nd Contact Gender | - | |
| 2nd Connector Mounting Type | - | |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | |
| Cable Impedance | 78 Ohms | |
| Overall Impedance | 78 Ohms | |
| Frequency - Max | 500 MHz |