PE3M0237-18
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3M0237-18
EBEE Part #
8301609-PE3M0237-18-EB
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 18"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3M0237-18
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Plug, Right Angle
Length18.00" (457.20mm)
ColorGreen
StyleSMA to N-Type
Cable Type-
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 18.00" (457.20mm)