PE3CA2375-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3CA2375-24
EBEE Part #
8299482-PE3CA2375-24-EB
Description
COAX CBL TRB TO TRS 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3CA2375-24
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorTRB Jack
2nd ConnectorTRS Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
StyleTRB to TRS
Cable Type-
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance78 Ohms
Connector Impedance78 Ohms
Overall Impedance78 Ohms
Frequency - Max500 MHz
Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRS 24.00" (609.60mm)