PE3C8742/GR-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C8742/GR-36
EBEE Part #
8298317-PE3C8742/GR-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO HD-BNC 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C8742/GR-36
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorHD-BNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorGreen
StyleBNC to HD-BNC
Cable TypeBelden 4694R
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance75 Ohms
Connector Impedance75 Ohms
Overall Impedance75 Ohms
Frequency - Max12 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to HD-BNC Belden 4694R 36.00" (914.40mm)