PE3C8317-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C8317-36
EBEE Part #
11677738-PE3C8317-36-EB
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C8317-36
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.3/10 Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlue
Style4.3/10 to N-Type
Cable TypeTFT-402LF
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz