PE3C8138-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C8138-12
EBEE Part #
8347828-PE3C8138-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO TEST POINT 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C8138-12
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorCable (Round)
Length12.00" (304.80mm)
ColorSilver
StyleSMA to Test Point
Cable Type-
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender-
2nd Connector Mounting Type-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max20 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Test Point 12.00" (304.80mm)