PE3C6248-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C6248-24
EBEE Part #
11677757-PE3C6248-24-EB
Description
COAX CBL 4.3/10 TO SMA 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C6248-24
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.3/10 Plug
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
Style4.3/10 to SMA
Cable Type-
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to SMA 24.00" (609.60mm)