PE3C5875-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C5875-24
EBEE Part #
11679727-PE3C5875-24-EB
Description
COAX CBL QMA TO QMA 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C5875-24
Features-
1st ConnectorQMA Plug
2nd ConnectorQMA Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
StyleQMA to QMA
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz