PE3C5841-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C5841-12
EBEE Part #
8299486-PE3C5841-12-EB
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.1/9.5 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C5841-12
Features-
1st Connector4.1/9.5 Jack
2nd Connector4.1/9.5 Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlue
Style4.1/9.5 to 4.1/9.5
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz