PE3C5259-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C5259-36
EBEE Part #
8242960-PE3C5259-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO TNC 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C5259-36
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorTNC Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorGreen
StyleSMA to TNC
Cable Type-
1st Contact GenderMale
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC 36.00" (914.40mm)