PE3C4877-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C4877-12
EBEE Part #
8300036-PE3C4877-12-EB
Description
COAX CBL BMA TO BMA 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C4877-12
Features-
1st ConnectorBMA Jack
2nd ConnectorBMA Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorCopper
StyleBMA to BMA
Cable TypeRG-405
1st Contact GenderFemale
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max22 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA RG-405 12.00" (304.80mm)