PE3C4807-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C4807-36
EBEE Part #
7998167-PE3C4807-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO MMBX 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C4807-36
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorMMBX Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleSMA to MMBX
Cable TypeRG-178
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMBX RG-178 36.00" (914.40mm)