PE3C4237-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C4237-24
EBEE Part #
11679166-PE3C4237-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMP 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C4237-24
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMP Jack, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
StyleSMA to SMP
Cable Type-
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 24.00" (609.60mm)