PE3C4134-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C4134-12
EBEE Part #
8300085-PE3C4134-12-EB
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 7/16 DIN 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C4134-12
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.1/9.5 Plug
2nd Connector7/16 Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlue
Style4.1/9.5 to 7/16 DIN
Cable TypeSPP-250LLPL
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz