PE3C3159-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C3159-36
EBEE Part #
8219871-PE3C3159-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C3159-36
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorN-Type Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorGreen
StyleSMA to N-Type
Cable Type-
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 36.00" (914.40mm)