PE3C1961/HS-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C1961/HS-24
EBEE Part #
8000794-PE3C1961/HS-24-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C1961/HS-24
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeLMR 195
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 195 24.00" (609.60mm)