PE3C1933/HS-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C1933/HS-36
EBEE Part #
11645617-PE3C1933/HS-36-EB
Description
COAX CBL RP-SMA TO SMA 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C1933/HS-36
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorRP-SMA Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleRP-SMA to SMA
Cable TypeRG-316 DS
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to SMA RG-316 DS 36.00" (914.40mm)