PE3C1929LF/HS-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C1929LF/HS-36
EBEE Part #
8067953-PE3C1929LF/HS-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO SMA 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C1929LF/HS-36
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleBNC to SMA
Cable TypePE-P195
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA PE-P195 36.00" (914.40mm)