PE3C1917-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C1917-36
EBEE Part #
11695590-PE3C1917-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO SMB 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C1917-36
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorSMB Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleBNC to SMB
Cable TypeRG-316
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMB RG-316 36.00" (914.40mm)