PE3C1069-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C1069-36
EBEE Part #
7972561-PE3C1069-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C1069-36
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorGray
StyleSMA to SMA
Cable TypeRG-405
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-405 36.00" (914.40mm)