PE3C0666-72
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C0666-72
EBEE Part #
8200760-PE3C0666-72-EB
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 6'
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C0666-72
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector2.92mm Plug
2nd Connector2.92mm Plug
Length72.0" (1.8m) 6.0'
ColorBlue
Style2.92mm to 2.92mm
Cable Type-
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max40 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 72.0" (1.8m) 6.0'