PE3C0042-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3C0042-24
EBEE Part #
8119829-PE3C0042-24-EB
Description
COAX CBL TNC TO TNC 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3C0042-24
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorTNC Plug
2nd ConnectorTNC Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleTNC to TNC
Cable TypeLMR 195
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 195 24.00" (609.60mm)