PE38748K-36
Manufacturer
Mfr. Part #
PE38748K-36
EBEE Part #
8099740-PE38748K-36-EB
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE38748K-36
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorFakra Jack
2nd ConnectorFakra Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleFakra to Fakra
Cable Type-
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra 36.00" (914.40mm)