| Mfr. Part # | PE38136/BK-48 |
| EBEE Part # | 8097665-PE38136/BK-48-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | 75 Ohm F Male to 75 Ohm F Male C |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires ,Coaxial Cables (RF) | |
| Datasheet | Pasternack PE38136/BK-48 | |
| Series | - | |
| Packaging | Retail Package | |
| Part Status | Active | |
| Operating Temperature | - | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| 1st Connector | F-Type Plug | |
| 2nd Connector | F-Type Plug | |
| Length | 48.0" (1.2m) 4.0' | |
| Color | Black | |
| Style | F-Type to F-Type | |
| Cable Type | PE-P195 | |
| 1st Contact Gender | Male | |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 1st Connector Mounting Feature | - | |
| 2nd Contact Gender | Male | |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | |
| Cable Impedance | 75 Ohms | |
| Connector Impedance | 75 Ohms | |
| Overall Impedance | 75 Ohms |