PE37372-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE37372-24
EBEE Part #
7989717-PE37372-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO MCX 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE37372-24
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorMCX Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleSMA to MCX
Cable TypeRG-316 DS
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MCX RG-316 DS 24.00" (609.60mm)