PE36159-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE36159-24
EBEE Part #
8230355-PE36159-24-EB
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO SMA 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE36159-24
Features-
1st Connector7/16 Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length24.00" (609.60mm)
Color-
Style7/16 DIN to SMA
Cable TypeRG-213
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to SMA RG-213 24.00" (609.60mm)