PE36159-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE36159-12
EBEE Part #
8229850-PE36159-12-EB
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO SMA 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE36159-12
Features-
1st Connector7/16 Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length12.00" (304.80mm)
Color-
Style7/16 DIN to SMA
Cable TypeRG-213
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to SMA RG-213 12.00" (304.80mm)