PE36145-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE36145-12
EBEE Part #
8098705-PE36145-12-EB
Description
COAX CBL BNC TO F-TYPE 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE36145-12
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorF-Type Plug
Length12.00" (304.80mm)
Color-
StyleBNC to F-Type
Cable TypeRG-6
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance75 Ohms
Connector Impedance75 Ohms
Overall Impedance75 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to F-Type RG-6 12.00" (304.80mm)