PE3573LF-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3573LF-12
EBEE Part #
7972467-PE3573LF-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3573LF-12
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorTan
StyleSMA to SMA
Cable TypeRG-316
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)