PE35635-24
Manufacturer
Mfr. Part #
PE35635-24
EBEE Part #
8042004-PE35635-24-EB
Description
COAX CBL MMCX TO TNC 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE35635-24
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorMMCX Plug, Right Angle
2nd ConnectorTNC Jack
Length24.00" (609.60mm)
Color-
StyleMMCX to TNC
Cable TypeRG-188A
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to TNC RG-188A 24.00" (609.60mm)